Také milujete tu hebkost, měkkost nových ručníků? Jak zachovat jejich kvalitu i po čase a mnoha vyprání? Zapomeňte na aviváž. Podstata spočívá v následujících 3 krocích. Budete překvapeni.
Ručníky nechybí v žádné koupelně. Není nic příjemnějšího než po koupeli či sprše použít měkký, hebký a voňavý ručník. Že jsou vaše ručníky po vyprání sice voňavé, ale škrábou a nesají jako dříve? Stačí dodržet následující kroky v péči a vaše ručníky budou stále jako nové.
Praní ručníků zvlášť
Ručníky i osušky perte zvlášť, tj. bez ostatního prádla. Možná jste doposud prádlo třídili podle barev, a tudíž jste ručníky prali s dalšími stejně barevnými kousky. Nedělejte to. Ručníky potřebují více prostoru, aby se náležitě vypraly, vymáchaly i vycentrovaly. Když při praní nemají dostatek místa, je velká pravděpodobnost, že z pračky vytáhnete jen nasáklý kus „hadru“.
Praní ne na příliš vysokou teplotu
Pokud jste se domnívali, že čím vyšší teplota, tím vyšší efekt, tj. ručníky budou zářivé, měkké, savé. Praní na vyšší teplotu je dobré v rámci likvidace veškerých bakterií, ale na druhé straně škodí kvalitě materiálu. Pro domácí použití stačí prát ručníky na teplotu od 40 do 60 °C.
Efektivní praní s jedlou sodou a octem
Při praní používejte pouze prací prášek, žádnou aviváž. Pokud chcete, aby vaše osušky i ručníky byly měkké a zářivé, přidejte do pracího bubnu jedlou sodu. Působí jako pohlcovač pachů a účinný odstraňovač skvrn. Zároveň jsou ručníky po tomto praní svěžejší, jemnější a rozhodně měkčí.
Pokud jste při praní ručníků používali aviváž či koupená změkčovadla vody, kterými jste možná dosáhli toho, že ručníky jsou měkčí, ale jejich savost se zhoršila, není třeba zoufat. I vaše starší ručníky mohou být zase jako nové. V tomto směru vám pomůže bílý ocet. Po praní ručníků přidejte ještě jeden extra cyklus máchání, do kterého místo pracího prášku dejte 240 ml bílého octa. Ručníky budou nadýchanější a budou skvěle sát.
Foto: Shutterstock, zdroj: SpeedQueen, CreativeHousewives