Spát v posteli se psem pochopitelně přináší určitá negativa. Pes je díky tendenci k hlídání ostražitější na zvuky a abnormální pohyby, takže vás může dobré vůli vzbudit. Má jiný spánkový cyklus než vy a taky dokáže chrápat a zabírat vaši část postele. U menší plemen hrozí, že vy zalehnete jeho. Nezanedbatelný problémem jsou taky chlupy v posteli, a to zvlášť v případě, že máte tendence k alergiím.
Tak. Všechna důležitá proti jsme si shrnuli a asi každý zarytý odpůrce společného spaní se psem je velmi dobře zná. Možná se budete divit, ale spát se psem v posteli má na druhou stranu taky spoustu výhod. Jaké to jsou?
Duševní i fyzické zdraví
Interakce mezi lidmi a zvířaty zmírňuje stres, úzkost a depresi. Snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, krevní tlak i tepovou frekvenci, jak uvádí server Healthline. Společné spaní se psem pomáhá s osamělostí, zlepšuje náladu a přináší lepší psychickou pohodu a větší míru uvolněnosti.
Pohodlí a bezpečí
Průzkum z roku 2018 ukázal, že dospělé ženy považují spánek se psem za pohodlnější a bezpečnější než spánek s jiným zvířetem či dokonce člověkem!
Silné pouto
Společný spánek vzájemné pouto mezi vámi a vaším psem ještě posílí. Budete si blíž, miláček vám bude oddanější, a pokud budete důslední a pevní, tak i poslušnější.
Praktické tipy pro spánek se psem
Dle výzkumu 56 % páníčků spí se svými psíky v posteli. Pokud chcete spát společně se psem, výborně, ale nezapomínejte na pravidla a důslednost.
- Před spaním psa vždy vyvenčete.
- Naučte jej čekat na povolení skočit do postele.
- Stůjte si pevně za svým. Pokud má pes zakázaný polštář, přikrývku nebo vaši stranu postele, trvejte na tom.
- Měňte častěji povlečení.
- Navštěvujte pravidelně veterináře.
Jste-li pro společné spaní rozhodnuti, tak si ho užívejte a neohlížejte se na názory okolí. Pes, o kterého se dobře staráte, může klidně spát s vámi v posteli.
Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, Washingtonpost, Casper