Existují určité genetické faktory, které předurčují, jakou kvalitu, hustotu a délku mohou naše vlasy mít, ale to neznamená, že vhodnou péčí nedokážeme stav našich vlasů dramaticky ovlivnit. Jaké podnětné rady přináší světoznámý kadeřník James Johnson?
Zastřihujte konečky
I když toužíte po vlasech až po zadek, budete si na ně muset trpělivě počkat, protože vlasům neprospěje skoro nic tak jako pravidelné zastřihávání. Když totiž roztřepené konečky včas a dostatečně zastřihnete, nebude třepení vlasu pokračovat a vlasy zůstanou vyživené a pevné.
Používejte skřipec
Jasně, čas od času klidně zkroťte své vlasy sponkami, gumičkami nebo čelenkou, ale úplně nejšetrnější způsob je používání skřipce. Ten pomáhá snižovat napětí a namáhání celého vlasu, tudíž jsou pak vlasy spokojenější a zdravější.
Vyměňte povlečení
Na materiálu povlaku polštáře záleží. Pokud vyzkoušíte saténový, minimalizujete lámavost vlasů a vyhnete se nezdravému a neoblíbenému krepatění vlasů.
Používejte tepelnou ochranu
Pokud chceme dobře vypadat, neobejdeme se bez fénu, kulmy nebo žehličky. A vysoké teploty samozřejmě vlasům nedělají dobře. Jak to tedy zařídit, aby se vlk nažral a koza zůstala celá? Používejte tepelnou ochranu. Jde o přípravek, který nanesete na umyté vlhké vlasy, ten pak vlasy chrání před poničením způsobeným teplem.
Foto: Shutterstock
Nepřehánějte to s mytím vlasů
Časté mytí vlasů je pro vlasy zbytečný stres. Proto se snažte vlasy umývat co nejméně často to jen půjde. Časem si vaše vlasy na nižší frekvenci mytí zvyknou a přizpůsobí se.
Používejte kvalitní prostředky vhodné pro vaše vlasy
Vyhněte se levným šamponům a kondicionérům, ty často obsahují spoustu látek, které vašim vlasům nedělají dobře. Pak se také přesvědčte, že používáte přípravky vhodné právě pro váš typ vlasů. Ideálně se poraďte s vlasovým odborníkem.
Dbejte na správné česání
Nikdy nečešte rozcuchané vlasy od kořínků ke konečkům, tím se vlasy lámou. Po umytí nebo ráno vlasy vždy rozčesávejte od jejich délek.
Foto: Shutterstock, zdroj: express.co.uk