Otřesný případ úmrtí mladé ženy se stal v Kambodži. 17letá Khorn Srey Pov šla osudné noci spát a nic nenasvědčovalo tomu, že dnešní noc bude jiná než obvykle. Osprchovala se a ulehla do postele. Před tím, než na ní přišel spánek, se ještě rozhodla vložit telefon do nabíječky a s největší pravděpodobností ho i použila. Jakmile na ni přišel spánek, telefon si dala pod polštář, na kterém složila hlavu, usnula a už se neprobudila.
Elektrický šok jako příčina úmrtí
Policejní lékař určil jako příčinu úmrtí masivní zásah elektrickým proudem. Smrt dívky vyvolala veřejnou debatu ohledně bezpečnosti telefonních nabíječek a na sociálních sítích se tato nešťastná náhoda stala doslova virální. Lidé na ni velmi často reagovali a spekulovali, jak se mohla taková tragédie vůbec stát. Jeden uživatel sociální sítě tipoval: „Možná byla po sprše ještě mokrá, když dávala nabíječku do zásuvky“. Na to konto další uživatel opáčil: „Suchá nebo mokrá, za žádných okolností není dobrý nápad si brát sebou telefon do postele. Taková tragédie!“.
Není to ojedinělý případ
Ačkoliv experti tvrdí, že šance dostat ránu elektrickým proudem při nabíjení telefonu je minimální, tak případ této dívky rozhodně není ojedinělý. V roce 2013 zemřela v Číně po zásahu elektrickým proudem žena, která telefonovala, zatímco měla telefon v nabíječce. V Argentině byl zasažen proudem 18letý mladík, jenž odešel od stolu uprostřed rodinné večeře, aby si mohl nabít telefon. V Brazílii dostalo elektrický šok od nabíječky 2leté batole.
Riziko zásahu elektrickým proudem se zvyšuje, pokud se používají nekompatibilní nebo nestandartní nabíječky. Kvůli špatné izolaci je zde zvýšené riziko požáru, přehřátí nebo úrazu elektrickým proudem. Pro maximální bezpečnost je proto dobré používat certifikované nabíječky, manipulovat s nimi se suchýma rukama, a nenechávat je bez dozoru. Také je vhodné si telefon nabíjet spíše přes den a vyvarovat se nabíjení telefonu přímo u postele.
Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror