Stále se více mluví o tom, jak muži ztrácejí své mužství. Snižuje se u nich procento hormonu testosteronu a stávají se zženštilými. Neustále také jejich schopnost oplodnění ženských vajíček díky klesající kvalitě spermií. Sexuální přitažlivost a výkonnost velmi úzce souvisí s celkovým zdravotním stavem našeho organismu.
V současné době přiznává stále více mužů ve věku 35 až 65 let své problémy s erekcí. Výjimkou nejsou ani mnohem mladší muži. Kvalita spermií se rapidně snižuje. Mnoho výzkumů dokládá, že neustále velmi razantně klesá počet a životnost spermií obsažených v mužském spermatu.
Erektilní dysfunkce
Impotence neboli erektilní dysfunkce je pro mladé i starší muže velmi tvrdou diagnózou, kterou bohužel slyší stále častěji. Postihuje všechny muže daleko ve větší míře než pouze jejich sexuální aktivitu. Jsou s ní spojeny zejména negativní emoce, jako je nejistota, stres a zvyšující se problémy v partnerském soužití.
Příčiny potíží
V mladším věku převažují u mužů spíše příčiny psychické. Erekci potlačuje takzvaný neurotický mechanismus vznikající zejména z úzkosti, strachu z neúspěchu, ale i z psychického i fyzického vyčerpání. Nejdůležitějším orgánem pro možnost sexuální aktivity je právě mozek. Ve středním a starším věku je u mužů erektilní dysfunkce nejčastěji způsobena zhoršeným stavem cév, které jim neumožňují dostatečné prokrvení penisu. Další příčinou je pokles hladiny mužských pohlavních hormonů, zejména testosteronu.
Co poškozuje zdraví muže, poškozuje i jejich mužství
- kouření
- alkohol
- drogy
- anabolika
- některé syntetické léky
- nadváha a obezita
- nedostatečná či jednostranná výživa
- nedostatečná pohybová aktivita
- stres
Přírodní ingredience
Běžně používaná a široce známá jednorázová, většinou modrá pilulka, která má vybudit mužskou erekci, neřeší ale příčinu problému a může být dokonce pro mnoho mužů velmi nebezpečná. Právě proto je na lékařský předpis. Objevuje se ale spousta volně prodejných léčiv, která vůbec nejsou prověřená a bezpečná. Účinnou a bezpečnou pomoc pro muže, kteří strádají kvůli ztrátě svého mužství, lze nalézt v přírodě a pomoci si přírodními prostředky.
Maca
Velmi stará a blahodárně působící bylina peruánských šamanů, u které dokonce i vědecké výzkumy potvrdil její výrazný účinek na zlepšení fyzické i psychické výkonnosti, prodloužení života a příznivý vliv na reprodukční orgány s názvem Maca, pomáhá při sexuální impotenci mužů i frigiditě žen. Dokáže pomoci i při neplodnosti obou pohlaví.
Ginkgo biloba
Extrakt z listů rostliny s názvem Ginkgo biloba má příznivý vliv na centrální nervový systém a krevní oběh. Navíc zlepšuje paměť a soustředění díky zvýšením přívodu kyslíku do mozku. Dokáže totiž zvýšit průtok krve. Navíc účinně snižuje shlukování krevních destiček, čímž současně snižuje riziko srdečních a mozkových příhod. Při rozšíření cév se zlepší i prokrvení pohlavních orgánů a podpoří jejich funkci.
Koenzym Q 10
Všeobecně známý koenzym Q 10 se nám v malém množství vytváří i v těle. S postupujícím věkem se ale jeho schopnost tvorby rapidně snižuje a ve stáří dokonce zaniká. Právě tento koenzym ale dodává buňkám energii a působí jako silný antioxidant. Je účinnou prevencí vzniku rakoviny a srdečních příhod. Navíc snižuje krevní tlak a brání tvorbě krevních sraženin. Dodává nám energii, působí proti únavě, depresím a oddaluje projevy stárnutí.
Vitamin E
Vitamin E chrání buněčné membrány před účinkem škodlivého působení volných radikálů. Je účinnou prevencí vzniku degenerativních chorob. Zlepšuje imunitu, podporuje hojení, zabraňuje tvorbě krevních sraženin, pomáhá zneškodnit toxiny a příznivě ovlivňuje plodnost mužů i žen.
Zinek
Zinek podporuje imunitu a je nezbytný pro správnou funkci prostaty. Zinek v prostatě blokuje enzymy, které by jinak způsobily vstup citrátu do Krebsova cyklu. Krebsův neboli citrátový cyklus, někdy popisovaný jako cyklus kyseliny citrónové nebo trikarboxylových kyselin, zahrnuje celou řadu reakcí, které tvoří společnou metabolickou dráhu při aerobní oxidaci sacharidů, proteinů i lipidů. Tyto metabolické dráhy jsou u karcinomu prostaty změněny a následně dochází k akumulaci zinku a citrátu jen v omezené míře nebo vůbec.
Foto: Freepik