Pekařské droždí je studnice živin, bílkovin a vitamínů. Těmi nejvíce zastoupenými jsou vitamin B1, který pozitivně ovlivňuje činnost srdeční a nervovou soustavu. Vitamin B2, ten prospívá pokožce, zraku a trávicí soustavě. A nakonec vitamin B3, který pomáhá nervovému systému, trávení a pleti.
Co je droždí?
Pekařské droždí neboli kvasnice je surovina, bez které bychom nebyli schopni vyrobit pečivo. Jde o živé buňky kvasinek, které se rozmnožují pomocí cukru. Kvasinky přirozené cukry mouky přeměňují na alkohol a oxid uhličitý, což způsobuje kynutí těsta. Kromě výroby pečiva se ale droždí dá použít i jinak, vzhledem k jeho pozitivnímu působení na pokožku si z něj můžeme vyrobit třeba pleťovou masku. A pokud máte problémy se nedostatečně vyživenými vlasy, můžete jim trochu živin dodat zábalem z droždí.
Pleťová maska z droždí
Jednu kostku droždí rozdrobte do malého množství mléka a rozmíchejte na hustší kašičku. Tou si potřete obličej a nechte alespoň 20 minut působit, poté opláchněte vlažnou vodou. Pro požadované výsledky provádějte jednou, dvakrát za týden.
Pleťová maska s medem
Vyzkoušet můžete také další drožďovou masku. Dvě kostky droždí rozmačkejte vidličkou, přidejte lžíci medu a dvě lžíce zakysané smetany. Všechny suroviny dokonale promíchejte, klidně za použití mixéru nebo ručního šlehače, aplikujte, nechte působit a pak smyjte.
Řešení pro popraskané koutky
Když rozdrobíte trochu droždí do misky a přidáte pár kapek olivového oleje, můžete si vzniklou směsí pravidelně potírat bolestivé, rozpraskané koutky. Už za pár dní uvidíte změnu.
Drožďový zábal na vlasy
Do 100 ml teplého mléka rozdrobte dvě lžíce kvasnic. Přilijte půl kelímku přírodního bílého jogurtu a dvě lžíce medu, dobře promíchejte. Aplikujte na umyté, vlhké vlasy. Zabalte do folie a nechte hodinu působit. Poté masku opláchněte vlažnou vodou a vlasy ještě jednou umyjte šetrným šamponem.
Foto: Shutterstock, zdroj: sirri, stylesatlife