Záněty v těle zažene jedlá soda. Pomáhá i proti vyrážkám

Jedlá soda má všestranné využití nejen v domácnosti, ale také v léčbě širokého spektra zdravotních obtíží. S jakými problémy nám jedlá soda pomůže a jak ji užívat?

Co všechno vyléčíte jedlou sodou?

Jedlá soda neutralizuje kyseliny, tím pádem reguluje pH v těle, což je klíčové pro správnou funkci trávení i pro optimální fungování imunitního systému. Jedlá soda díky svým vlastnostem tlumí záněty všeho druhu. Je výborná na řešení orálních zdravotních problémů, protože obnovuje správnou rovnováhu kyselin v ústech. Zbaví nás žaludeční nevolnosti a pálení žáhy. Některé výzkumy ukazují, že jedlá soda pomáhá při artritidě a onemocnění ledvin. Je užitečná také v boji proti revmatu a lupénce a zvyšuje účinnost chemoterapie.

Jedlou sodou proti vyrážce

Jedlá soda působí antibakteriálně a protizánětlivě, což má blahodárné účinky právě na kůži. Pomáhá odstraňovat bakterie z povrchu pokožky a tím zmírňuje podráždění a urychluje hojení. Pozitivní je také její schopnost zklidnit svědění.

Protizánětlivé účinky jedlé sody

Jedlá soda v těle vytváří protizánětlivé prostředí, proto si poradí i s autoimunními onemocněními. Konkrétně přímo ovlivňuje makrofágy (imunitní buňky), které při setkání s něčím, co považují za hrozbu (ve skutečnosti jde však o zdravou buňku nebo tkáň), vysílají signály, které způsobují zánět. Pokud v těle působí jedlá soda, makrofágy vyšlou zprávu, která zánět naopak sníží. Tím pádem zůstanete zdraví.

Foto: Freepik

Co je jedlá soda?

Jedlá soda neboli bikarbonát sodný je chemická sloučenina, která se běžně vyskytuje v čisticích prostředcích, deodorantech a některých volně prodejných lécích. Koupíme ji také samostatně v běžných obchodech.

Jak jedlou sodu užívat?

Spěchat se má pomalu. Proto začněte s 1/8 čajové lžičky rozmíchané v půl litru vody. Tento „drink“ si dopřejte několikrát týdně. Postupem času navyšte na ¼ čajové lžičky do půl litru vody a vypijte jeden koktejl denně. Sodu pijte během dne, nikdy ne nalačno. Máte-li nějaké pochybnosti, poraďte se se svým lékařem. V ojedinělých případech vás totiž mohou potrápit vedlejší účinky jako je nevolnost, zvracení, křeče nebo průjem.

Foto: Freepik, zdroj: Verywellhealth, Prostreno, Theeverygirl