Koupíte si láhev na vodu a doufáte, že tentokrát to bude jiné, že vydrží dlouho a bez potíží. Ale i při pravidelném čištění cítíte, že něco není v pořádku. Zápach ale lze vyřešit a nemusí být nedílnou součástí každého doušku. Jak na to?
Šetrnost k životnímu prostředí
Až se nám u nebeské brány budou sčítat plusové a mínusové body, dostaneme za používání opakovaně použitelných lahví pochvalu. Právě díky nim jsme ušetřili další množství plastu, které bychom potřebovali při používání jednorázových lahví. Naše šetrnost k životnímu prostředí nám ale přináší i jisté trable. I když se snažíme, lahve občas nepříjemně páchnou.
Záleží na materiálu, ze kterého je láhev vyrobena
Plasty a sklo často zadržují pachy. Existují ale také potravinářské láhve z nerezové oceli, které tuto vlastnost nemají. I ty je ale třeba udržovat a pokud nemáte čisticí technologii, brzy se budete potýkat se známým problémem také. Množení bakterií v lahvi způsobí její zápach. Jak se pustit do boje a zápach odstranit?
Jar a voda pro denní použití
Jarový prostředek na nádobí v kombinaci s teplou vodou je základ pro každodenní údržbu lahví. Používejte kartáč určený na lahve, abyste se dostali i do záhybů, které je třeba od nánosů bakterií očistit.
Vroucí voda
Pokud jste již měli dítě, znáte to moc dobře. Během prvních týdnů jeho života se oděvy i lahvičky určené pro kojence nejprve vyvařují, až následně se používají. Namočte lahev do vroucí vody a poté umyjte běžným způsobem, tedy opět v jarovém prostředku.
Díky za jedlou sodu
Jedlá soda má v naší domácnosti nezastupitelné místo. Kromě pečení se dá skvěle používat při úklidu. Dvě lžičky soli a horká voda udělají s lahví hotový zázrak. Takto můžete nechat lahev ponořenou i přes noc. Ráno bude zápach pryč.
Největší čisticí sílu má směs jedlé sody a octa. Do lázně, kde kromě vody použijete i tuto směs, opět ponořte láhev přes noc. Ráno bude opět jako nová.
Foto: Shutterstock, zdroj: Basq.livelarq